Efter flere måneder med nedlukning af hele landet, har de såkaldte udvalgsbutikker fået lov til at åbne igen. Efter åbningen af udvalgsbutikker, vil man på gaden i Løkken få øje på en ny butik.
Nedlukningen, i forbindelsen med COVID-19, har påvirket rigtig mange lokale virksomheder, som må holde deres butikker osv. lukket siden julen 2020. Under nedlukningen må mange erhvervsdrivende tænke ud af boksen for, at få tingene til at løbe rundt. En af de virksomheder, som har været påvirket af nedlukningen, er Løkken Bryghus.
Ejendomsmæglerkæde tilbyder digitale visualiseringer af din boligs fulde potentiale i forbindelse med køb og salg. Ifølge mæglerdirektør kan konceptet blive en gamechanger på boligmarkedet.